Zgodnie z zapowiedzią 1 kwietnia 2016 ruszyła budowa domu parafialnego imienia ks. Bolesława Brajczewskiego.
Będzie to budynek wielofunkcyjny, dwukondygnacyjny o powierzchni blisko 400 m2. Znajdą się w nim dwie sale spotkań, kancelaria, sklepik i czytelnia, zaplecze socjalne, kaplica adoracji i mieszkanie dla ks. Wikariusza.
Budynek projektował mgr inż.architekt Maciej Olczak.

Z ogłoszeń parafialnych z dnia 10 lipca 2016
Zakończyliśmy pierwszy etap budowy domu parafialnego im. Ks. Bolesława Brajczewskiego. Do tej pory poniesione wydatki na materiały i prace budowlane to 234 000 zł. Rozpoczynamy w tym tygodniu prace instalacyjne wodno-kanalizacyjne. A następnie zostanie położona instalacja elektryczna. Założenie okien i drzwi oraz ocieplenie budynku – to następny etap, który chcemy zrealizować przed zimą. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom wspierającym tę inwestycję, aby nasza parafia w XXI wieku miała zaplecze socjalno-duszpasterskie. „Bóg zapłać”.

Zdjęcia wykonała p. Marta Banach
A oto jak rośnie DOM PARAFIALNY