Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapis lub wykorzystanie.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA, 9 lipca 2017

  • We wtorek - 11 lipca - czcimy w liturgii świętego Benedykta głównego patrona Europy. Żył na przełomie Vi VI wieku. Jest on ojcem życia monastycznego w Kościele Zachodnim, założycielem opactwa na Monte Cassino. Benedyktyni uczestniczyli również w chrystianizacji ziem polskich. Z wielu siedzib i opactw benedyktyńskich do dziś pozostał Tyniec i Lubiń. Modlić się będziemy za papieża seniora - Benedykta XVI - z okazji imienin.
  • W czwartek - 13 lipca - po Mszy wieczornej o godz. 1830 nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Będziemy modlić się o pokój na świecie i nawrócenie Rosji. Serdecznie zapraszam.

 

  • Dziękuję grupie parafian za pomoc w przygotowaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. Najbliższe sprzątanie kościoła w piątek po Mszy wieczornej o godz. 1830.
  • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za ofiary na budowę domu parafialnego im. ks. Bolesława Brajczewskiego. „Bóg zapłać”.